آنچه در این مطلب میخوانید ...

با توجه به نوسانات شدید ارز و تورم بالای موجود در بازار قیمت سمعک با بیمه مثل بقیه اقلام پزشکی و مصرفی به صورت روزانه متغیر است لیکن در این مقاله به صورت تقریبی تعهدات سازمان های بیمه گر در قبال خرید سمعک را بازگو می کنیم بدیهی است قیمت سمعک با بیمه با توجه به بخشنامه های داخلی سازمان های بیمه گر دستخوش تغییر می شود.

قیمت سمعک با بیمه

برای اینکه بدانیم قیمت سمعک با بیمه چقدر است و کدام یک از بیمه ها هزینه سمعک را متقبل می شوند مطلب زیر را دنبال کنید.

بعضی از بیمه ها تعرفه ای بعنوان کمک خرید هزینه سمعک برای بیمه شدگان در نظر گرفته اند . میزان این تعرفه ثابت و در بیمه های مختلف متفاوت است.

مدارک لازم برای دریافت هزینه عبارتست از :

۱- گواهی پزشک متخصص گوش و حلق و بینی

۲- نوار گوش

۳- فاکتور خرید سمعک از مراکز معتبر و دارای کد اقتصادی

۴- کارت گارانتی از شرکت معتبر

۵- فرم مخصوص دستور سمعک (بیمه سلامت)

خدمات درمانی کارکنان دولت

همه کسانی که در سازمان ها یا شرکت های دولتی کار می کنند، تحت پوشش این بیمه نامه قرار می گیرند. یعنی چیزی حدود ۱۶ درصد کسانی که بیمه خدمات درمانی دارند، کارکنان دولت هستند.

هزینه پرداختی جهت سمعک توسط بیمه خدمات درمانی برای یک گوش ۸۸۰.۰۰۰ تومان برای دو گوش ( فقط کودکان کمتر از ۷ سال) ۱.۷۶۰.۰۰۰ تومان می باشد.

بنر ماهان سمعک ⋆ ماهان سمعک اصفهان و شنوایی سنجی

بیمه سلامت

چندین قشر از مردم تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند به طوری که می توان گفت چندین نوع بیمه سلامت داریم:

انواع مختلف بیمه سلامت عبارتند از بیمه سلامت کارکنان دولت، بیمه سلامت سایر اقشار، بیمه سلامت افراد تحت پوشش کمیته امداد که با نام نظام ارجاع کد ۱ شناخته می شود ، بیمه سلامت همگانی که شخص با مراجعه به دفاتر کارگزاری بیمه تقاضای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه سلامت همگانی می کند که در این صورت باید حائز شرایط خاصی باشد.

قیمت سمعک با بیمه و یا قیمت سمعک دولتی
قیمت سمعک با بیمه

متقاضیان بیمه سلامت همگانی در زمان درخواست صدور بیمه نامه، نباید هیچ نوع بیمه‌ ای اعم از تامین اجتماعی، خدمات درمانی و غیره داشته باشند و می‌بایست درآمدشان کمتر از ۴۰ درصد حداقل حقوق تعیین شده در هر سال باشد، ارزیابی میزان درآمدی قبل از صدور بیمه نامه توسط مرکز خدمات بیمه سلامت انجام خواهد شد و در صورت تائید، بیمه نامه بصورت رایگان صادره شده و شخص تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرد.
هزینه پرداختی جهت سمعک توسط بیمه سلامت برای یک گوش ۸۸۰.۰۰۰ تومان برای دو گوش ( فقط کودکان کمتر از ۷ سال) ۱.۷۶۰.۰۰۰ تومان

تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی با این بیمه، از کارمندان کارخانجات، اداره‌ جات و سایر افراد حمایت می‌کند. این سازمان تضمین می‌دهد که خدمات این بیمه را در طول پرداخت حق بیمه به همراه مستمری بعد از بازنشستگی دریافت خواهید کرد.همچنین از خدمات درمانی این بیمه نیز می‌توانید استفاده کنید.
هزینه پرداختی جهت سمعک توسط بیمه تامین اجتماعی برای یک گوش ۱.۲۶۰.۰۰۰ تومان برای دو گوش ( فقط کودکان کمتر از ۷ سال) ۲.۵۲۰.۰۰۰ تومان می باشد.

درمان وزوز گوش در اصفهان

نیروهای مسلح

بیمه‌شدگان نیروهای مسلح از دو نوع پوشش بیمه‌ای درمان برخوردار می‌باشند: ۱- بیمه اولیه (همگانی ، ۲- بیمه مکمل درمان در سایر سازمان‌های بیمه‌ای دولتی این دو نوع پوشش بیمه‌ای از یکدیگر مجزا بوده و بیمه مکمل درمان توسط سایر سازمان‌های بیمه‌گر خصوصی و یا دولتی ارائه می‌شود. لکن این دو نوع پوشش بیمه‌ای درمانی در سازمان تأمین خدمات درمانی نیروهای مسلح از یکدیگر جدا و منفک نیست
هزینه پرداختی جهت سمعک توسط بیمه نیروهای مسلح برای یک گوش ۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان برای دو گوش ( فقط کودکان کمتر از ۷ سال) ۱.۴۰۰.۰۰۰ تومان 

 بیمه صدا سیما 

این بیمه برای کارکنان شاغل و بازنشسته سازمان صدا و سیما می باشد که هزینه سمعک برای هر گوش معادل است با
برای هر گوش ۱.۰۳۵.۰۰۰ تومان

قیمت سمعک با بیمه یا قیمت سمعک دولتی
قیمت سمعک با بیمه

 بیمه شرکت نفت
این بیمه برای پرسنل شاغل و بازنشسته شرکت نفت و شرکت گاز می باشد و با این بیمه هزینه سمعک برای یک گوش ۱.۳۵۰.۰۰۰ تومان برای دو گوش ( فقط کودکان کمتر از ۱۴ سال) ۲.۷۰۰.۰۰۰ تومان می باشد

بانک ملی
 این بیمه برای پرسنل شاغل و بازنشسته بانک ملی می باشد و با این بیمه هزینه سمعک برای هر گوش ۱.۲۵۰.۰۰۰ می باشد.

بانک تجارت و کشاورزی این بیمه ها برای پرسنل شاغل و بازنشستگان این دو بانک می باشند و هزینه سمعک با این بیمه برای هر گوش ۱.۶۰۰.۰۰۰ می باشد

بانک ملت
قیمت سمعک با بیمه برای یک گوش ۱.۸۰۰.۰۰۰ برای دو گوش ۲.۷۰۰.۰۰ تومان

بانک سپه
برای هر دو گوش ۴.۲۰۰.۰۰۰ تومان

شهرداری
برای هر گوش ۹۰۰.۰۰۰ تومان

هواپیمایی
قیمت سمعک با بیمه برای هر گوش ۲۵۰.۰۰۰ تومان

بیمه ایران
بستگی به نوع قرارداد دارد

نظام آسایش
۵۰۰.۰۰۰ تومان

میهن
۵۰۰.۰۰۰ تومان

پارسیان
۷۰۰.۰۰۰ تومان

قیمت سمعک با بیمه