آنچه در این مطلب میخوانید ...

معرفی کوتاه مراحل خرید و انتخاب و تنظیم سمعک در اصفهان

برای اطلاع از اهمیت تنظیم سمعک و آشنایی با بهترین مرکز تنظیم سمعک اصفهان باید بدانید پس از مرحله انتخاب و خرید سمعک ، تنظیم سمعک شما مهمترین قسمت است، به طوری که اگر سمعک به درستی تنظیم نشود برای شما سودمند نخواهد بود و حتی ممکن است به شنوایی شما آسیب رساند. وقتی برای شما سمعک تجویز میشود و شما از میان مدل های مختلف سمعک اقدام به انتخاب و خرید یکی از آنها میکنید، حالا تفاوتی نمیکند مدل سمعک شما از نوع هوشمند، نامرئی، فرا هوشمند و یا هر مدل دیگری باشد، باید بدانید که چه طیفی از ویژگی های سمعک برای شما مورد نیاز است.

اگر به سمعک نیاز دارید و قصد دارید سمعک با بیمه تهیه کنید میتوانید از این لینک به اطلاع از قیمت سمعک با بیمه در ماهان سمعک مراجعه و اطلاعات لازم را کسب کنید.

مثلا ، قابلیت شارژی بودن سمعک (در مقابل باطری خور بودن) ، داشتن بلوتوث ، داشتن اپ موبایل ، اتصال به تلوزیون ، قابلیت حذف نویز و صداهای اضافی و … هر کدام از گزینه ها را انتخاب کنید، شنوایی شناس تجویز کننده سمعک شما با توجه به نوع و میزان کم شنوایی شما و سایر عوامل تاثیرگذار در تجویز سمعک مشاوره های لازم را در این زمینه به شما خواهد داد تا شما بتوانید بهترین حالت شنوایی خود را تجربه کنید.

وقتی مدل مناسب خود را با کمک شنوایی شناس انتخاب کردید، سمعک های شما را شنوایی شناس بر اساس نیازهای فردی تان، تنظیم و برنامه ریزی می کند. ماهان سمعک یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده خدمات تنظیم سمعک اصفهان است. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید.

چرا تنظیم سمعک مهم است ؟

نوع و میزان کم شنوایی هر فردی مختص به خود اوست، با توجه به این که انواع مختلفی از کم شنوایی وجود دارد و هیچگاه دو نفر نمیتوانند از یک تنظیمات در سمعک خود استفاده کنند، هر سمعکی باید با تنظیماتی متفاوت از دیگری تنظیم شود حتی اگر مدل سمعک آن ها مشابه باشد. این در صورتی است که حتی مسائل مربوط به تنظیم سمعک در کودکان و در بزرگسالان با یکدیگر متفاوت است. نیرو های متخصص کلینیک ماهان سمعک یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده خدمات تنظیم سمعک اصفهان ، تنظیم سمعک اصفهان را برای شما انجام خواهند داد. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید.

بهترین مرکز تنظیم سمعک اصفهان کجاست ؟

در ماهان سمعک به عنوان یک مجموعه تنظیم سمعک اصفهان این تضمین به شما داده میشود که تمامی مسائل مهم در بحث تنظیم سمعک شما رعایت شود. پس اگر یکی دیگر از اقوام شما دارای کم شنوایی است و پزشک برای او سمعکی با مشخصات و تنظیمات خاصی تجویز کرده، شما نمیتوانید عینا از همان سمعک و با همان تنظیمات استفاده کنید. همانطور که نمیتوانید از عینک یک فرد دیگر که دارای ضعف چشم است، شما هم استفاده کنید.

اما چرا ماهان سمعک اصفهان را انتخاب کنیم ؟

در ماهان سمعک برای اطمینان از این که شما از سمعک خودتان نهایت استفاده و بهره را ببرید، از تجهیزات و نرم افزارهای ویژه ای برای برنامه ریزی و تنظیم سمعک استفاده می شود. نیرو های متخصص ما در ماهان سمعک خدمات تنظیم سمعک اصفهان را برای شما در سریع ترین زمان و با مناسب ترین هزینه انجام خواهند داد. با اتصال سمعک به کامپیوتر و شبیه سازی صداهای مختلف، او می تواند برنامه داخلی دستگاه را تنظیم کند تا بیشترین رضایتمندی حاصل شود. فرایند تنظیم سمعک در ماهان سمعک بر اساس آستانه های شنوایی شما در فرکانس های مختلف انجام می شود. همچنین نوع کم شنوایی شما، سابقه استفاده از سمعک (آنالوگ یا دیجیتال) و… فقط در مجموعه شنوایی سنجی ما در تنظیم سمعک در نظر گرفته شوند.

تنظیم سمعک اصفهان

سمعک های امروزی مخصوصا در مدل های هوشمند، برای محیط های شنیداری گوناگون ، برنامه های مختلفی در نظر گرفته اند. همان طور که می دانید، کم شنوایی می تواند تاثیر متفاوتی در محیط های مختلف داشته باشد. به همین دلیل، سمعک ها طیف وسیعی از برنامه های مختلف دارند. برای نمونه، ممکن است وقتی در محیطی شلوغ هستید، به تقویت یا تمرکز اضافه نیاز داشته باشید، بنابراین از برنامه های مختلف برای بهبود شنوایی در این محیط ها استفاده می شود. در ماهان سمعک کلیه خدمات تنظیم سمعک اصفهان روی تمامی مدل های سمعک های قابل برنامه ریزی ارائه میشود.

در خصوص خدمات تنظیم سمعک اصفهان در ماهان سمعک هنگام تنظیم سمعک شما، از نرم افزارهای تخصصی استفاده میکنیم تا شما مطمان شوید که هر برنامه کاملا متناسب با نیازهای فردی شماست. علاوه بر این، تنظیم حرفه ای سمعک شما حداکثر راحتی را هنگام استفاده از وسایل شنوایی تضمین میکند. کادر مجرب ماهان سمعک اصفهان با استفاده از طیف وسیعی از الگوریتم های پیچیده، از اندازه گیری های گوش واقعی، نقشه برداری گفتاری قابل مشاهده (VSM) و میکروفون های گوش واقعی استفاده می کنند که باعث رضایت خاطر کلیه مشتریان ما تا کنون بوده است.

تنظیم سمعک چقدر پیچیده است؟

بسیاری از افرادی که سمعک خریداری میکنند تصور میکنند که میتوانند خودشان سمعک های خود را تنظیم کنند، شاید شما هم جزء همین گروه باشید اما این کار ایده خوبی نیست. بیشتر اوقات بیماران به صورت ناخواسته تنظیمات سمعک خود را تغییر می دهند، این کار بسیار خطرناک است و ممکن است برای عملکرد طبیعی شنوایی شما نامناسب باشد. در نتیجه سمعک شما علاوه بر اینکه به هیچ وجه تجربه شنیداری شان را بهبود نمی بخشد و حتی ممکن است هنگام استفاده، عملکرد شنوایی شان را کاهش دهد. هنگام تنطیم سمعک، خطر آسیب فیزیکی به دستگاه نیز وجود دارد. نیرو های متخصص کلینیک ماهان سمعک یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده خدمات تنظیم سمعک اصفهان ، تنظیم سمعک در اصفهان را برای شما انجام خواهند داد. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید.

توجه داشته باشید: با توجه به این که سمعک های مدرن بسیار کوچک هستند، برای تنظیم کردن آن ها نیاز به ابزارهای خاصی است. اقدام برای برنامه ریزی سمعک و تلاش برای تنظیم سمعک در خانه می تواند به راحتی صدمات جبران ناپذیری به دستگاه سمعک شما وارد کند. نیرو های متخصص ما در ماهان سمعک خدمات تنظیم سمعک اصفهان را برای شما در سریع ترین زمان و با مناسب ترین هزینه انجام خواهند داد.

انجام فرایند تنظیم سمعک در اصفهان به آموزش گسترده و دانش عمیق از علم شنوایی شناسی نیاز دارد. با توجه به این که شنوایی شناسان سال ها آموزش تخصصی و آموزش عملی را می گذرانند، برای برنامه ریزی انواع سمعک ها از تجهیزات و ملزومات کافی برخوردار هستند.

برنامه ریزی سمعک و تنظیم آن توسط خود شما راه حلی سریع و آسان به نظر می رسد، اما به ندرت این گونه است. در واقع بسیاری از افرادی که برنامه ریزی و تنظیم سمعک را در خانه امتحان می کنند، در نهایت به تعمیرات سمعک و تنظیمات گسترده نیاز پیدا می کنند. به همین دلیل، اگر فکر می کنید سمعک شما نیاز به تنظیم مجدد دارد، همیشه توصیه میشود به دنبال کمک تخصصی و حرفه ای باشید.

همچنین شنوایی شناس میتوانند تنظیم برخی از سمعک های جدید را از راه دور و از طریق اینترنت انجام دهد، بنابراین در برخی مواقع حتی به حضور شما در کلینیک هم نیازی نیست. اگر میخواهید سمعک های جدید بخرید و سمعک ها تنظیم و برنامه ریزی شوند و یا اگر میخواهید سمعک های فعلی شما دوباره تنظیم شوند. نیرو های متخصص ما در ماهان سمعک خدمات تنظیم سمعک اصفهان را برای شما در سریع ترین زمان و با مناسب ترین هزینه انجام خواهند داد.

آشنایی با مراحل تنظیم سمعک اصفهان

مراحل تنظیم سمعک در بزرگسالان:

 1. مرحله ۱ : تفسیر نوار گوشی که به تازگی از شما اخذ شده است.
 2. مرحله ۲ : واردکردن اطلاعات نوار گوش در برنامه های تخصصی.
 3. مرحله ۳ : گذاشتن سمعک روی گوش بیمار و انجام تنظیمات اولیه. در تنظیم اولیه صدا به نحوی تنظیم میشود که بیمار بتواند صداهای ضعیف را بشنود.
 4. مرحله ۴ : فعال کردن مدار های تقویت کننده صدا و مدار های کاهش سر و صدا و خش خش محیطی تا بیمار بتواند صدای صاف و زلالی بشنود.
 5. مرحله ۵ : تنظیم میکروفون سمعک به گونه ای که بیمار بتواند صدا را از تمامی جهات تشخیص دهد.
 6. مرحله ۶ : انجام تغییرات کلی در تنظیمات بر اساس وضعیت شغلی بیمار به گونه ای که صداهای محیط کار وی باعث آسیب و اذیت او نشود.
 7. مرحله ۷ : فعال کردن فیلتر حذف صدای خش خش باد البته اگر بیمار زیاد در بیرون از خانه بسر نمیبرد، مانند افراد سالمند نیازی به فعال کردن این برنامه نیست.  تنظیم سمعک اصفهان
 8. در مرحله بعد طبق اولویت های بیماران صدای تلفن، صدای تلویزون و سایر برنامه های سمعک را تنظیم می کنیم که در این مرحله می توان انتخاب برنامه ها را به صورت دستی در اختیار بیمار قرار داد (یعنی بیمار با فشار دادن دکمه رو سمعک آن را تغییر دهد) یا آن را به صورت اتوماتیک قرار دهیم (یعنی سمعک به صورت هوشمند و اتوماتیک خودش برنامه را تغییر دهد مثلا وقتی تلفن را نزدیک گوشتان کنید سمعک بر روی برنامه تلفن قرار می گیرد و وقتی آن را دور کنید به برنامه اصلی خود باز می گردد).رزرو نوبت تنظیم سمعک در اصفهان و کلینیک ماهان سمعک

در تمامی مراحل تنظیم سمعک در ماهان سمعک اصفهان اگر سمعک مشکل سوت کشیدن داشته باشد برنامه بازخورد گیری از آن فعال میشود که طی این مرحله صدای سوت سمعک حذف می شود. البته اگر سمعک سوت نکشید نیازی به فعال سازی این قابلیت نیست. همچنین توجه داشته باشید سمعک های خوب دارای چندین برنامه هستند که طبق علاقه بیمار می توان تا ۴ برنامه را اولویت بندی کرد این برنامه ها شامل:

 • برنامه عادی سمعک
 • برنامه مخصوص تلفن
 • برنامه مخصوص تلویزیون
 • برنامه مخصوص ماشین
 • برنامه مخصوص رستوران
 • برنامه مخصوص مهمانی
 • برنامه مخصوص خیابان
 • برنامه مخصوص شندین موسیقی
 • برنامه مخصوص مکان های شلوغ با چند گوینده

سپس برنامه آلارم سمعک فعال می شود که در این حالت اگر باتری سمعک ضعیف شود بیمار صدای یک بوق را می شوند و بعد از شنیدن صدای این بوق بعد از ۱ الی ۲ ساعت سمعک خاموش می شود. بعد از انجام این مراحل تنظیم اولیه به اتمام می رسد و به بیمار آموزش می دهیم ۲ الی ۴ هفته اینده به کلینیک ماهان سمعک اصفهان جهت انجام تنظیم دوم مراجعه کند. تنظیم سمعک اصفهان

در تنظیم دوم تمام آنچه بیمار در طی ای مدت حس کرده است را باید یادداشت کند و هرگونه تجربه ایی را باید به متخصص سمعک خود منتقل کند. مثال هایی که معمولا بیماران در این جلسه بیان میکنند عبارتند از :

 • صدای شیر اب ما را اذیت میکند
 • صدای تلویزیون کم است
 • صدای خودم در گوشم می پیچد
 • صدای بچه ها کم است
 • صدای تلفن کم است
 • در خیابان و جاهی شلوغ صداها قاطی می شوند

البته از بین مراجعین به کلینیک ماهان سمعک، کمتر از ۲۰ درصد بیماران این مشکلات را دارند و بقیه بسیار راضی هستند حال در این مرحله متخصص شنوایی و سمعک تک تک این مشکلات را حل می کنند نیرو های متخصص کلینیک ماهان سمعک یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده خدمات تنظیم سمعک اصفهان ، تنظیم سمعک اصفهان را برای شما انجام خواهند داد. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید.

5435454 ⋆ ماهان سمعک اصفهان و شنوایی سنجی

مراحل تنظم سمعک کودکان :

تنظیم سمعک در کودکان متفاوت است. علت این امر در عدم توانایی حرف زدن نوزادان و کودکان و عدم بیان مشکلات آنها است. در کودکان طبق اصول علمی سمعک تنظیم میشود و همچون بالا تنظیمات مناسب اعمال می شود و آموزش های مناسب به والدین داده می شود. سپس لازم است تست با سمعک انجام شود که در این زمینه کلینیک شنوایی و سمعک ماهان سرآمد کشور است و سالیانه بیش از ۵۰۰۰ ارزیابی با سمعک را انجام می دهد. تنظیم سمعک اصفهان

طبق تست با سمعک از میزان شنوایی کودک با سمعک و مشکلات تنظیم متوجه می شویم سپس تنظیمات اصلاحی اعمال می شود. چه سمعک هایی با تنظیم کامپیوتری انجام می شود. امروزه اکثر سمعک های خوش نام و رده اول دنیا با تنظیم کامپیوتری انجام می پذیرد. که در زیر اسم سمعک ها و مدل های آنها را نام می بریم:

برخی از مشکلات سمعک و راه های رفع آن به وسیله تنظیم سمعک :

نیرو های متخصص کلینیک ماهان سمعک یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده خدمات تنظیم سمعک اصفهان ، تنظیم سمعک در اصفهان را برای شما انجام خواهند داد. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید.

سایر ملاحظاتراه حل های پیشنهادیعلت احتمالیشیوه های بیانشکایت
 • انسداد ناشی از وجود سمعک در گوش.برای ارزیابی آن ،سمعک را خاموش کنید و به فرد بگویید که صدای (ای)را تلفظ کند؛اگر احساس اکو هنوز وجود داشته باشد مشکل انسداد است.این مشکل با افزایش سایز ونت حل میشود.
 • ممکن است فرد به علت داشتن کم شنوایی به مدت طولانی صدای خود را فراموش کرده باشد.
 کاهش بهره برای صداهای شدید در فرکانس پایین بهره بیش از حد برای فرکانس های پایین در شدتهای ورودی بالا

 صدایم طوری است که انگار سرم داخل یک تونل است.

صدایم اکو دارد،صدایم توخالی است.

صدایم طوریست که انگار سرماخورده ام

در گوشهایم احساس گرفتگی میکنم

صدای شخص غرشی است 
 •  ممکن است فرد به تقویت خطی عادت کرده است.
 • ممکن است در رابطه با شکایاتی در مورد صداهای شدید دیگر باشد.(مثلا رستوران شلوغ )که به صورت گرفته شنیده میشوند.
 • افزایش بهره برای صداهای فرکانس پایین شدید
 • افزایش حداکثر خروجی در فرکانسهای پایین
 بهره ناکافی برای صداهای فرکانس پایین در شدتهای بالا

 سمعک ضعیف است.

وقتی خودم صحبت میکنم سمعک قطع میشود.

صدای شخص حالت گرفته دارد 
 •  مشکلات ممکن است در رابط با شکایتهایی درمورد صداهای شدید دیگر (رستوران شلوغ و…)باشد ک بصورت غیر طیعی میباشند.
 • فرد ممکن است بر اثر یک کم شنوایی طولانی مدت صدای خودش را فراموش کرده باشد
 • تغییر به حالت compression Limiting
 • افزایش حداکثر خروجی
 • کاهش بهره برا یصداهای فرکاس پایین شدید
سمعک به اشباع میرسد.

 وقتی ک صحبت میکنم سمعک صدای نویز سایشی ذارد.

صذای خودم نامتعارف است یا طبیعی نیست.

 صدای خودم اعوجاج دارد. 
 •  ممکن است توانایی درک گفتار فرد ضعیف باشد و این ربطی به قابلیت شنیدن نداشته باشد/یا اینک انتظارات فرد در مورد تاثیر سمعک روی فهم گفتار غیر واقعی باشد
 • ممکن است به علت تجربه قبلی فرد از تقویت خطی ،سمعک در حال حاضر از نظر فرد به اندازه کافی بلند به نظر نرسد.
 •  افزایش بهره کلی
 • افزایش بهره برای صداهای فرکانس بالا
 • کاهش بهره کلی(اگر فرد گززارش کند که کاهش ولوم کنترل باعث بهبود راحتی شنیداری میشود)
بهره ناکافی

دشواری در درک گفتار در سکوت،گفتار ناواضح است.

سمعک هیچ تفاوتی ایجاد نمیکند

دشواری در درک تلوزیون

 بدون سمعک بهتر میشنوم 
 •  فرد ممکن است درک گفتار ضعیف داشته باشد که مرتبط با قابلیت شنیدن نباشد و یا اینک انتظار غیر واقعی از تایر سمعک روی فهم گفتار داشته باشد
 • به علت سابقه قبلی استفاده از تقویت خطی ممکن است تصور کند ک در صدای سمعک ب اندازه ی کافی بلند است
 • استفاده از تکنولوژیهای دیگر را جهت بهبود SNRپیشنهاد دهید(نظیر directional microphones)
 • افزایش بهره کلی
 • افزایش بهره برای صداهای فرکانس بالا
 • کاهش بهره برای صداهای فرکانس پایین
 بهره ناکافی

 خوب نشنیدن در نویز

دشواری در فهم گفتار در نویز زمینه

 نمیتوانم در رستوران خوب بشنوم 
 •  ممکن است شکایت درمورد صداهای شدید دیگر باشد(مثلا صدای خود فرد موسیقی و…)ک به حالت گرفته شنیده شود
 • اگر گزارش شود ک صداهای دور خیلی بلند شنیده میشوند کاهش بهره برای صدای ضعیف را مدنظر داشته باشد ممکن است شکایت درمورد صداهای ضعیف دیگر باشد که خیلی بلند شنیده میشوند.
 • افزایش بهره برای صداهای شدید
 • افزایش حداکثرخروجی
 بهره ناکافی برای ورودیهای شدیداز فاصله دور بهتر میشنوم صدای افراد دور را بهتر از صدای افراد نزدیک میشنوم 
 کاربران جدید سمعک ممکن است بعلت کم شنوایی طولانی مدت به یک دنیای ارام تر عادت کرده باشند.
 •  اگر همه صداها بیش از حد بلند هستند بهره کلی را کاهش دهید
 • اگر فقط صداهای شدید خیلی بلند هستند بهره را برای صداهای شدید کاهش دهید
 • اگر صداهای ضعیف خیلی بلند هستند بهره را برای صداهای ضعیف کاهش دهید.
 • اگر فقط صداهای ضعیف خیلی بلند هستند از EXpansionاستفاده کنید
 بهره بیش از حد نویز زمینه خیلی بلند است. صدای گفتاری خیلی بلند است. صدای سمعک غرشی است .اژیر خیلی بلند است.صدای یخچال خیلی بلند است.صدای سمعک بیش از حد بلند است 
کاربران جدید سمعک ممکن است به علت کم شنوایی طولانی مدت به یک دنیای ارام عادت کرده باشند.
 •  کاهش حداکثر خروجی
 • کاهش بهره برای صداهای شدید
 • کاهش بهره برای صداهای شدید فرکانس بالا
 خروجی بیش از حد برای ورودیهای بلند یا ورودیهای گذرا صداها دردناک هستند.به هم خوردن بشقابها بسیار بلند است.صدای جریان اب بسیار ناراحت کننده استوصداهای بلند ناراحت کننده هستند 
 •  ممکن است شکایت در رابطه با دشوار در فهم گفتار(ب ویژه در سکوت)باشد یا در مورد صداهای شدید دیگر (مثلا صدای خود فرد) باشد ک بصورت گرفته شنیده میشود.
 • در نتیجه تجربه قبلی فرد از تقویت خطی ممکن است فرد تصور کند که صدای سمعک به اندازه کافی بلند نیست.
 • افزایش بهره کلی اگر همه صداها خیلی ضعیف باشند
 • افزایش بهره برای صداهای ضیف،اگر صداهای ضعیف خیلی ضعیف باشند
 • افزایش حداکثر خروجی ،اگر صداهای شدید یا همه ی صداها خیلی ضعیف باشند
بهره ناکافی صدا ب اندازه کافی بلند نیست. صداها واضح نیستند صدای سمعک خیلی ضعیف است 
 نویز مدار سمعک را ارزیابی کنید.
 •  استفاده از Expansion
 • کاهش بهره برای صداهای ضعیف
 بهره بیش از حد برای ورودیهای کم شدت صدای یخچال خیلی بلند است. هنگام مطالعه در محیط آرام ،سروصدا است.سمعک نویزی است 
 • مشکل ممکن است در مورد صداهای شدید( رستورانهای شلوغ،صدای خود فرد)باشد ک بصورت اعوجاج یافته یا غیر طبیعی بنظر میرسد
 • اعوجاج سمعک را بر اساس ANSI2003ارزیابی کنید.
 •  تغییر به حالت Compression LImiting
 • افزایش حداکثر خروجی
 • کاهش بهره برای صداهای شدید
سمعک در حالت اشباع است صداها اعوجاج دارند. سمعک صدای پارازیت دارد 
مطمین شوید ک مشکل در ارتباط با قطعو وصل شدن سمعک نیست
 • Attack time/یاReiease time را افزایش دهید.
 • نسبت تراکم را کاهش دهید(بعبارتی سمعک را خطی تر کنید)
ثابتهای زمانی کوتاه

 پمپ شدن صدا

نویز زمینه می اید و میرود

سطح شدت صدا در سمعک نوسان دارد

سمعک قطع و وصل میشود 
 مطین شوید ک مشکل دررابطه با قطع و وصل شدن یا تخلیه باتری نیست
 •  افزایش حداکثر خرجی
 • استفاده از Release tiemکوتاهتر
 OCL با Release time طولانی——در صداهای بلند سمعک خاموش یشود 
 ممکن است به علت کم شنوایی فرکانسهای بالا به مدت طولانی درک شنوایی فرد اسیب دیده باشد
 •  کاهش بهره فرکانسهای بالا
 • افزایش بهره فرکانسهای پایین
 بهره بیش از حد برای فرکانسهای بالا(نسبت ب بهره فرکانسهای پایین) صدا زننده تیز و نازک است صدا بسیار تیز است 
 •  ممکن است در رابطه با انسداد ایجاد شده ناشی از وجود سمعک در گوش باشد
 • ممکن است بعلت کم شنوای طولانی مدت درک شنوایی فرد اسیب دیده باشد
 •  کاهش بهره فرکانهای پایین
 • افزایش بهره فرکانسهای بالا
 بهره بیش از حد برای فرکانهای پایین(در مقایسه با لبهره فرکانسهای بالا) صدا غرشی توخالی و بم است صدا مبهم است 
 • ممکن است مشکل ناشی از نشت صوتی بیش از حد به علت فیتینگ نامناسب سمعک باشد یا وتی ک تعبیه شده بزرگتر از حد لازم است
 • از راه حلهای الکترونیک برای فیدبک نظیر Notch filter ,feedback canceller استفاده کنید
 •  کاهش بهره برای صداهای ضعیف فرکانس بالا
 • کاهش بهره برای صداهای ضعیف
 • کاهش بهره کلی
 بهره بیش از حد جیغ میزندسمعک سوت میکشد

نیرو های متخصص کلینیک ماهان سمعک یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده خدمات تنظیم سمعک اصفهان ، تنظیم سمعک در اصفهان را برای شما انجام خواهند داد. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید.