آنچه در این مطلب میخوانید ...

«کمک به افراد کم شنوا برای شنوایی دوباره، موهبتی بزرگ و مایه افتخار مجموعه ماهان سمعک (مرکز شنوایی سنجی در اصفهان) است. تلاش بی وفقه کادر تخصصی ماهان در راستای ارائه بهترین خدمات کمک شنوایی در بالاترین سطح جهانی به همشهریان عزیز است. مفتخریم که در این مسیر لذت بخش خدمات ما ، افزایش کیفیت زندگی و رضایت قابل قبول مراجعین را به همراه داشته است.»

برای رزرو نوبت شنوایی سنجی در اصفهان در کلینیک یا در منزل می توانید با شماره های رو به رو تماس حاصل فرمائید. همچنین جهت مشاوره مستقیم با ادیولوژیست در واتساپ می توانید شماره همراه در رو به رو قرار گرفته است. برای انجام تست شنوایی سنجی در منزل می توانید از متخصصان ماهان سمعک کمک بگیرید .

بهترین مرکز شنوایی سنجی در اصفهان

بهترین مرکز شنوایی سنجی در اصفهان کجاست؟

بهترین مرکز شنوایی سنجی در اصفهان مرکزی است که متخصصین کار آزموده، مجرب و با سابقه ای داشته باشد. همچنین سطح کیفیت تجهیزات و دستگاه های شنوایی سنجی تاثیر زیادی در نتایج تست ها دارد.

طبق نظر سنجی های بعمل آمده از جامعه هدف بهترین مرکز شنوایی سنجی در اصفهان مرکز ماهان سمعک می باشد که با در اختیار داشتن مدرن ترین تجهیزات و بالاترین تکنولوژی روز دنیا و پرسنل مجرب و متعهد در خدمت همشهریان گرامی می باشد.

مرکز ماهان سمعک اصفهان با استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات، بهترین خدمات شنوایی سنجی را در گروه های سنی نوزادان، کودکان و بزرگسالان ارائه می دهد.

کادر درمانی ماهان سمعک آموزش های حرفه ای و دوره های برتر دنیا در زمینه ارزیابی شنوایی را گذرانده و دقیق ترین و کاملترین تست ها را برای مراجعین انجام می دهند. در کلینیک ماهان تست های ادیومتری، تمپانومتری، غربالگری شنوایی نوزادان بدو تولد، تست ABR و آزمایش وزوز گوش و تست شنوایی سنجی در منزل انجام می شود.

تست شنوایی سنجی در منزل

شنوایی سنجی چیست؟

تست شنوایی سنجی در منزل توانایی شما را در شنیدن صداها آزمایش می کند. صداها بر اساس بلندی (شدت) و فرکانس (زیر و بمی) متفاوت هستند. شنوایی زمانی اتفاق می افتد که امواج صوتی اعصاب گوش داخلی را تحریک می کنند. سپس صدا در امتداد مسیرهای عصبی به مغز حرکت می کند. امواج صوتی می توانند از طریق مجرای گوش ، پرده گوش و استخوان های گوش میانی (مسیر هوایی) به گوش داخلی منتقل شوند. همچنین اصوات می توانند از استخوان های اطراف و پشت گوش (هدایت استخوانی) عبور کنند. کلینیک ماهان بعنوان مجهز ترین مرکز شنوایی سنجی در اصفهان و بزرگترین مرکز فروش سمعک در اصفهان از جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا استفاده می کند.

مجهزترین مرکز شنوایی سنجی در اصفهان

شدت صدا بر حسب دسی بل (دسی بل) اندازه گیری می شود: نجوا (پچ پچ) حدود ۲۰ دسی بل است. موسیقی بلند (برخی از کنسرت ها) حدود ۸۰ تا ۱۲۰ دسی بل است. موتور جت حدود ۱۴۰ تا ۱۸۰ دسی بل است. صداهای بیشتر از ۸۵ دسی بل می تواند پس از چند ساعت باعث کاهش شنوایی شود. صداهای بلندتر می تواند باعث درد فوری شود و کاهش شنوایی را در مدت زمان بسیار کوتاهی ایجاد کنند. فرکانس صدا با واحد هرتز اندازه گیری می شود. محدوده طبیعی شنوایی انسان حدود ۲۰ تا ۲۰۰۰۰ هرتز است. برخی از حیوانات می توانند تا ۵۰،۰۰۰ هرتز بشنوند. گفتار انسان معمولاً ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ هرتز است.

بنر ماهان سمعک ⋆ ماهان سمعک اصفهان و شنوایی سنجی

نحوه انجام شنوایی سنجی در اصفهان

تست ادیومتری یا شنوایی سنجی در اصفهان می تواند میزان دقیق شنوایی را تعیین کند. این تست ها باید توسط متخصص شنوایی شناس و در کلینیک های شنوایی و مرکز شنوایی سنجی در اصفهان انجام بشود .برای این آزمون ها لابراتور های تخصصی و پیشرفته ای در کلینیک ماهان سمعک وجود دارد . برای انجام تست شنوایی سنجی در منزل چندین نوع آزمایش مختلف وجود دارد که متخصص شنوایی سنجی بنابر تشخیص خود از یکی از روش ها برای ارزیابی شنوایی بیمار استفاده می کند.. در ادامه به بررسی مرسوم ترین روش ها می پردازیم. مرکز ماهان سمعک آماده ی ارائه خدمات شنوایی سنجی نوزادان در اصفهان با استفاده از تجهیزات روز دنیا می باشد.

تست ادیومتری (شنوایی سنجی در اتاق آکوستیک) :

برای این آزمایش، از گوشی های متصل به دستگاه شنوایی سنجی استفاده می شود. اصوات بوق مانندی که دارای فرکانس و بلندی متفاوتی هستند به یک گوش ارسال می شود. ادیولوژیست از شما می خواهد که هنگام شنیدن صدای بوق دکمه را فشار دهید. این تست در همه فرکانس ها انجام شده و در هر فرکانس حداقل بلندی مورد نیاز برای شنیدن ثبت می شود. علاوه بر هدفون دستگاهی به نام بون ویبراتور روی استخوان ماستوئید قرار می گیرد و آزمایش هدایت استخوانی هم به همان روش قبلی انجام می شود.

شنوایی سنجی گفتاری :

این آزمایش توانایی شما را در تشخیص و تکرار کلمات گفتاری در شدت های مختلف بررسی می کند. ادیولوژیست یک سری کلمات را برای شما می خواند و شما باید آن چیزی که شنیدید را تکرار کنید. درصد تشخیص درست کلمات در برگه ادیوگرام ثبت می شود. مجموعه تخصصی ماهان یکی از بهترین مرکز شنوایی سنجی در اصفهان است و از کادری مجرب و پرسنل با تجربه تشکیل شده است. خدمات شنوایی سنجی کودکان در اصفهان توسط این کلینیک به همشهریان عزیز ارائه می شود .

راهنمایی برای بهتر شنیدن
486 ⋆ ماهان سمعک اصفهان و شنوایی سنجی

تمپانومتری و رفلکس اکوستیک :

این آزمایش عملکرد پرده گوش و جریان صدا را از طریق گوش میانی اندازه گیری می کند. یک پروب به داخل گوش وارد می شود و هوا از طریق آن پمپ می شود تا فشار داخل گوش را هنگام تولید صدا تغییر دهد. یک میکروفون بر نحوه پخش صدا در گوش تحت فشارهای مختلف نظارت می کند. در واقع این تست حرکت پرده گوش و رفلکس های عضلات کوچک متصل به استخوانچه های گوش میانی را می سنجد.

حین تمپانومتری لازم نیست که فرد کاری انجام دهد و کافی است فقط در حالت نشسته و بدون حرکت قرار داشته باشد. برای انجام این آزمایش در مرکز شنوایی سنجی در اصفهان کافیست از طریق شماره های درج شده در وبسایت با ما تماس حاصل فرمایید . و یا از طریق سیستم نوبت دهی آنلاین به صورت اینترنتی نوبت خود را رزرو کنید .

نتایج تست شنوایی چگونه نشان داده می شود؟

نتیجه آزمایش شنوایی روی برگه ای تحت عنوان ادیوگرام یا نوار گوش ثبت می شود. نوار گوش میزان شنوایی فرکانس های مختلف در هر دو گوش را نشان می دهد. در نمودار شنوایی سنجی، O قرمز نتایج گوش راست و X آبی نتایج گوش چپ را نشان می دهد. نمودار هر گوش وضعیت شنوایی آن را نشان می دهد. جهت گرفتن اطلاعات  بیشتر در مورد نحوه ی تفسیر نوار گوش بر روی کلمه داخل پرانتز کلیک کنید ( تفسیر اودیوگرام )

مجهزترین مرکز شنوایی سنجی در اصفهان

 • شنوایی طبیعی و کم شنوایی اغلب به شرح زیر توصیف می شود:
 • شنوایی نرمال = کمتر از ۲۵ دسی بل HL
 • کم شنوایی ملایم = ۲۵-۴۰ دسی بل HL
 • کم شنوایی متوسط ​​= ۴۱-۵۵ دسی بل HL
 • افت شنوایی متوسط تا شدید = ۵۶-۷۰ دسی بل HL
 • افت شنوایی شدید = ۷۱-۹۰ دسی بل HL
 • کاهش شنوایی عمیق = بیش از ۹۰ دسی بل HL
شنوایی سنجی در اصفهان
ماهان سمعک بهترین شنوایی سنجی در اصفهان

چه کسی آزمایش شنوایی سنجی در اصفهان را انجام می دهد؟

متخصص شنوایی شناسی تنها فردی است که صلاحیت انجام تست شنوایی را دارد. شما می توانید در ماهان سمعک، بهترین مرکز شنوایی سنجی در اصفهان، توسط کادری مجرب دقیق ترین تست شنوایی را انجام دهید. آمادگی خاصی برای سنجش شنوایی وجود ندارد. تمام تلاش خود را بکنید تا در حین آزمایش ساکت بمانید تا بتوان یک نتیجه دقیق بدست آید.

در این مرکز برای سالمندان و افراد دچار معلولیت تست شنوایی سنجی در منزل نیز انجام می شود.

جهت آشنایی با روند ارائه خدمات تفسیر نوار گوش اینجا کلیک کنید.

بهترین مرکز شنوایی سنجی در اصفهان
بهترین شنوایی سنجی در اصفهان

مراحل شنوایی سنجی در اصفهان

انجام سنجش شنوایی در مرکز شنوایی سنجی در اصفهان ( ماهان سمعک ) بصورت تخصصی و گام به گام بر اساس استانداردهای جهانی انجام می شود. ابتدا متخصص شنوایی شناس وضعیت مجرا و پرده گوش را با استفاده از اتوسکوپ مورد بررسی قرار می دهد. در مرحله بعد فرد داخل اتاق آکوستیک می نشیند و ادیولوژیست آموزش های لازم و نحوه انجام تست را به او آموزش می دهد و هدفون مخصوص را روی گوش او قرار می دهد.

بهترین مرکز شنوایی سنجی در اصفهان
بهترین شنوایی سنجی در اصفهان

سپس با استفاده از دستگاه ادیومتر صداهای بوق مانندی را در فرکانس ها و اندازه های مختلف برای فرد پخش می کند و وضعیت شنوایی هر فرکانس را بطور دقیق ثبت می کند. پس از پایان تست با هدفون تمامی این مراحل با دستگاه ویبراتور استخوانی که پشت گوش قرار می گیرد انجام شده و نتایج آن ثبت خواهد شد. نتایج حاصل از این تست ها بصورت نمودار نمایش داده می شود.

در صورتی که امکان مراجعه حضوری به ماهان سمعک را ندارید می توانید از متخصصان ماهان سمعک برای انجام تست شنوایی سنجی در منزل کمک بگیرید .

شنوایی سنجی در منزل در اصفهان

آزمایش های گفتاری

مرحله بعدی انجام آزمایش های گفتاری است. در این تست شنوایی شناس کلمات دو بخشی و یک بخشی را بصورت مجزا برای فرد می خواند و از او می خواهد که آنها را تکرار کند. پس از بررسی تعداد کلماتی که فرد بصورت صحیح تکرار کرده است نتایج این تست در برگه ادیوگرام ثبت می شود. این آزمایش نیز در ( کلینیک ماهان سمعک ) مرکز شنوایی سنجی در اصفهان انجام می شود .

اکنون نوبت به انجام آزمایش تمپانومتری و رفلکس اکوستیک است. جهت انجام این تست فرد باید روی یک صندلی بنشیند و با استفاده از دستگاه تمپانومتر و قرار دادن بخش لوله ای شکل نرم آن در هر گوش فرد نتایج لازم ثبت گردد. تمپانومتری با ارسال صداهایی خاص و بررسی فشار هوا، عملکرد پرده گوش و گوش میانی را بررسی می کند. برخی از مراکز شنوایی سنجی برای افراد سالمند یا معلول که توانایی مراجعه حضوری به مرکز را ندارند تست شنوایی سنجی در منزل را انجام می دهند .

تست رفلکس آکوستیک واکنش های عضلات محافظت کننده از گوش در برابر اصوات بلند را می سنجد. نتایج این تست ها در برگه تمپانوگرام ثبت می گردد. آخرین مرحله توضیح وضعیت شنوایی و مشاوره به فرد است. در صورت نیاز به تست شنوایی مجدد در زمان مشخص و یا استفاده از سمعک این پیشنهاد توسط ادیولوژیست به فرد داده خواهد شد. همچنین اگر گوش فرد نیاز به انجام اقدامات درمانی داشته باشد شنوایی شناس او را به متخصص گوش و حلق و بینی ارجاع خواهد داد.

شنوایی سنجی کودکان در اصفهان ( نوزادان و خردسالان )

ماهان سمعک یک مرکز شنوایی سنجی در اصفهان است که تمام تست های شنوایی سنجی کودکان در اصفهان و همچنین تست شنوایی سنجی در منزل را با بالاترین کیفیت انجام می دهد. شنوایی سنجی برای نوزادان و کودکان با بزرگسالان متفاوت است. تست ادیومتری مرسوم که برای بزرگسالان انجام می شود فقط برای کودکان ۴ سال به بالا کاربرد دارد. برای غربالگری شنوایی نوزادان از تست های OAE و ABR استفاده می شود.

این آزمایش ها در حالت خواب بصورت اتوماتیک از نوزاد گرفته می شود و شنوایی شناس معیارهای مهم حین ارزیابی را کنترل می کند. امروزه غربالگری شنوایی نوزادان در بدو تولد ضروری است. چرا که تشخیص زود هنگام افت شنوایی نوزادان کمک زیادی به رشد زبان و گفتار خواهد کرد. با توجه به سن زبان آموزی که مهمترین دوره آن از ۶ ماهگی تا سه سالگی است، شنوایی سنجی نوزادان در اصفهان همانند سایر نقاط دنیا با استفاده از تست OAE و ABR ضروری است.

45378342 ⋆ ماهان سمعک اصفهان و شنوایی سنجی

۶ دیدگاه

 • با سلام،
  مادر من سالمند می باشد و ۱۰ سال است از سمعک استفاده می کند با این حال مدتی است حتی با استفاده از سمعک اظهار کم شنوایی می کند آیا نیاز به تعویض سمعک هست دوما برای تعویض سمعک ها آیا نیاز به مراجعه حضوری می باشد و آیا می شود در منزل شنوایی سنجی انجام شود یا خیر؟

 • سلام
  ما ساکن اصفهان هستیم و خواهر من باردار است و در آینده نزدیک زایمان دارد برای تست شنوایی سنجی نوزاد شما کجا را به عنوان بهترین محل به ما پیشنهاد می دهید؟
  از این که پاسخ سوالات ما را سریع میدهید سپاسگزارم.

 • با عرض سلام و تبریک
  بهترین مرکز شنوایی سنجی در اصفهان کلینیک ماهان سمعک می باشد که برای همه رده های سنی خدمات ارائه می دهد در این مرکز تست شنوایی سنجی توسط پزشک متخصص شنوایی شناس صورت می پذیرد آدرس و لوکیشن ما در سایت موجود و در دسترس می باشد.

 • درود بر شما
  بله همانطور که می دانید عمر مفید سمعک حدودا ۵ سال می باشد و احتمالا نیاز با تست شنوایی سنجی جدید و قالبگیری جدید برای سمعک و تنظیم سمعک قبلی و یا احتمالا تجویز سمعک جدید می باشد . برای رفاه حال شما تیم متخصصین ما در صورت لزوم به محل و منزل شما مراجعه می نماید و خدمات در منزل هم داریم. با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *