در این متن ما قصد داریم راهکارهایی برای نگهداری از سمعک به شما آموزش دهیم پس لطفا با ما همراه باشید.

آیا تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که چگونه می توانید از سمعک خود به خوبی نگهداری نمایید و عمر آنرا افزایش دهید؟

شما یک بار هزینه ی زیادی را برای تهیه سمعک متناسب با نیاز و سلیقه ی خود پرداخت می کنید، بنابراین اگر بتواتید با استفاده از نکات نگهداری از سمعک از آن مراقبت کرده و مدت زمان بیشتری از ان استفاده کنید، برای شما کاملا بصرفه خواهد بود.

در این مقاله قصد داریم که نکاتی را بیان نماییم تا اگر دارای سمعک هستید با رعایت انها بتوانید از این وسیله ی شخصی نهایت استفاده را ببرید .

نکات مهم در نگهداری از سمعک

نظافت روزانه : می توانید از یک دستمال خشک و بدون پرز استفاده نمایید و سمعک خود را از هر نوعی که هست کاملا تمیز نمایید تا جرم ها در داخل قالب سمعک شما باقی نماند زیرا پس از مدتی می توانند باعث افت کیفیت سمعک شوند.

برای نگهداری از سمعک خود از از شستشوی آن خودداری کنید مگر اینکه این وسیله از نوع ضد آب باشد .هم چنین از الکل برای پاک کردن استفاده ننمایید بلکه از وسایل مخصوص و محلولهای مخصوص نظافت سمعک می توانید استفاده کنید .

– باتری سمعک :یکی دیگر از نکات مهم در نگهداری سمعک مربوط به باتری آن می باشد .در هنگام تعویض باتری سمعک خود ، این وسیله را روی یک سطح صاف قرار دهید و اینکار را انجام بدهید. و هم چنین در زمان هایی که از سمعک استفاده نمی کنید در باتری آن را باز بگذارید تا در برخورد با جریان هوا قرار گیرد.

– هیچ گاه سمعک خود را نباید در گرما ، نور آفتاب و یا رطوبت شدید قرار دهید ، ببنابر این قبل از استفاده از استخر یا سونای بخار سمعک خود را در بیاورید .

– در نگهداری سمعک نکته ای در مورد سوت کشیدن ان می باشد و باید دقت کنید که هر صدای سوتی که از سمعک بشنوید نشان دهنده ی مشکل آن نیست ، برای مثال : این وسیله در حین گذاشتن و یا برداشتن از گوش سوت می‌کشد که این حالت نشانه روشن بودن سمعک است اما اگر در حال استفاده از سمعک خود هستید و صدای سوت در گوش شما می پیچد بهتر است که با متخصص شنوایی خود تماس بگیرید .

سمعکهای پشت گوشی:

با یک پارچه خشک ، سمعک و قالب آن را تمیز نمائید. هرگز خود سمعک را نشوئید. هنگام عدم استفاده از سمعک خصوصا شبها، در باتری راباز بگذارید تا جریان هوا در آن برقرار گردد. مطمین شوید که هیچ جرمی ، داخل دهانه سمعک و یا قالب نشده باشد زیرا اینها موجب کاهش تاثیر و عملکرد سمعک می گردند.

نکات مراقبت از سمعک

چگونگی شستشوی قالب گوش و نگهداری از سمعک:

قالب گوش را از سمعک جدا کنید. قالب سمعک باید بطور منظم شستشو شود. ممکن است قطراتی از آب، داخل قالب گوش و یا لوله آن باقی بماند. قالب را با آب نیمه گرم و صابون بشوئید.

از مواد شوینده قوی برای این منظور استفاده نکنید. قبل از اتصال مجدد سمعک به قالب گوش و لوله آن ، اطمینان حاصل کنید که قالب و لوله کاملا خشک شده باشند.

در این موارد برای نگهداری از سمعک، وسایل خاصی برای دمیدن هوا در اختیار متخصص سمعک شما قرار دارد که قطرات آب را خارج نمائید.

سمعکهای داخل گوش (ite) و کاملا داخل کانال (cic) :

جرم تولید شده در کانال گوشی شما، می تواند موجب بسته شدن و گرفتگی دهانه سمعک گردد. به منظور تسهیل در پاک کردن این جرم ما، از سمعکهای داخل گوشی مجهز به یکی از سیستمهای محافظ در برابر جرم گوش می باشد که عبارت اند از : wan gard یا no wan ، micro wan buster و یا wan buster که برای خارج نمودن سریع و راحت جرم گوش طراحی شده اند .

برای نگهداری از سمعک چه کارهایی را نباید انجام دهید:

نگهداری از سمعک

هیچ گاه از آب یا الکل برای تمیز نمودن سمعک استفاده نکنید. شما می توانید خارج و سطح سمعک را بوسیله پارچه و یا وسایل مخصوص پاک کردن که همراه با سمعک به شما داده می شود خشک و تمیز نمائید .

برای نگهداری از سمعک هیچگاه نباید سمعک را در معرض گرمای شدید قرارداد (مثل گذاشتن سمعک در داخل ماشین پارک شده زیر آفتاب) . سمعک نباید در معرض رطوبت قرار گیرد، مانند قرارگرفتن در سونای بخار یا زیر دوش یا باران شدید.

در صورتیکه سمعک در محیط بسیار مرطوبی قرار گیرد با احتیاط آنرا خشک نموده و از کیت ضد رطوبت استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به متخصص سمعک مراجعه کنید. هر گاه از لوسیون (خصوصا لوسیونهای برنزه شدن در آفتاب) استفاده نمودید، دستهایتان را قبل از کار با سمعک و یا قرار دادن باتری در آن کاملا شستشو دهید. استفاده از اسپری مو نیز می تواند به سمعک آسیب وارد نماید.

۲ دیدگاه

  • سلام ببخشید مارک سمعک هم آیا تاثیری در خراب نشدن سمعک دارد ؟ سمعک با مارک های معروف چقدر بیشتر از سمعک های معمولی می تواند عمر کند ؟

  • سلام بر شما . بله مسلما برخی از برند های سمعک با قطعات با کیفیت تر و بهتر عرضه می شوند اما با عمل کردن به نکات گفته شده در این مقاله شما از هر نوع و برند از سمعکی که استفاده می کنید می توانید عمر سمعک خود را افزایش دهید و به خوبی از آن نگهداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *