تست سرگیجه در اصفهان

سرگیجه چیست؟

سرگیجه، یک احساس ناخوشایند است که فرد در آن حس می کند که خود یا محیط پیرامونش در حال حرکت می باشند. معمولا مشکلات ناشی از سیستم عصبی مرکزی فرد، باعث ایجاد احساس سرگیجه می شود. در این حالت فرد در خود، احساس بی تعادلی می کند. سرگیجه می تواند با سیاهی رفتن چشم همراه باشد. برای بررسی علت و عوامل سرگیجه خود باید تست سرگیجه در اصفهان را انجام دهید .

علت سرگیجه چیست؟

سرگیجه، می تواند چندین ثانیه طول بکشد. بی حرکت ماندن فرد، می تواند به از بین رفتن این احساس کمک کند. به طور کلی یکسری کریستال در گوش داخلی هر فرد وجود دارد. جدا شدن این کریستال ها می تواند سبب سرگیجه شود. جدا شدن کریستال ها می تواند به صورت خود به خودی یا ناشی از ضربه باشد.

این کریستال ها پس از کنده شدن، در مایعی که در گوش داخلی وجود دارد؛ قرار می گیرند و یک حالت شناور پیدا می کنند. این حالت شناور شدن کریستال ها در مایع، باعث احساس سرگیجه در افراد می شود. ثابت ماندن فرد برای چند ثانیه یا چند دقیقه باعث بهبود در سرگیجه می شود. علت این بهبود این است که کریستال ها به صورت خود به خود به محل اولیه خود که از آن جدا شده اند؛ متصل می شوند. بهبودی کامل فرد تا اتصال تمامی کریستال ها به محل اولیه طول می کشد.

توجه : لازم به ذکر است که تست سرگیجه در مرکز شنوایی سنجی ماهان سمعک انجام نمی شود و این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد . جهت انجام تست سرگیجه به سایر مراکز درمانی مراجعه کنید .

 جهت آشنایی با خدمات تفسیر نوار گوش در اصفهان اینجا کلیک کنید.

عوامل سرگیجه چیست؟

سرگیجه، احساس ناخوشایندی است که هر فردی ممکن است آن را تجربه کند. چشم و گوش هنگام سرگیجه از آسیب پذیرترین اندام ها هستند. به طور کلی سرگیجه به دو دسته تقسیم می شود. این دو دسته شامل سرگیجه محیطی و مرکزی می باشند. سرگیجه محیطی با آسیب دیدن شدید تعادل در بخش گوش داخلی انسان رخ می دهد. از علائم های مهم  سرگیجه محیطی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نیستاگموس افقی
 • استفراغ و تهوع خیلی شدید
 • شدت سرگیجه پس از عوض کردن موقعیت مکانی کم می شود.
 • احساس ترس از حرکت کردن یا بستن چشم ها به علت ترس

سرگیجه مرکزی نوع دوم سرگیجه است که آسیب های جدی تری به فرد وارد می کند. در این نوع از سرگیجه قسمت های مختلفی از مغز، درگیر می شود. سرگیجه مرکزی به دلایل مختلفی رخ می دهد. از این دلایل می توان به استروک، تومور، مولتیپل اسکلروزلیت و میگرن اشاره کرد. سرگیجه مرکزی با علائم زیادی همراه است. از این علائم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نیستاگموس چرخشی یا عمودی
 • استفراغ و تهوع خفیف
 • با تغییر موقعیت مکانی شدت سرگیجه دچار تغییر نمی شود.
 • ممکن است این نوع از سرگیجه با سردرد همراه باشد.

عوامل سرگیجه

بسیاری از افرادی که دچار سرگیجه می شوند؛ به دنبال فهمیدن علت آن نیز می باشند. عوامل سرگیجه، خود به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. یکی از انواع سرگیجه، سر گیجه ناگهانی است. معمولا این سرگیجه به علت بیماری های گوش ایجاد می شود. این نوع از سرگیجه معمولا در سنین بالا رخ می دهد. سر گیجه در زنان نوع دیگری است که معمولا در اوایل بارداری رخ می دهد. به طور کلی عوامل سرگیجه، بسیار زیاد و متفاوت هستند. از این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تست سرگیجه در اصفهان

 1. میگرن
 2. سرگیجه همراه با گردن درد که اصطلاحا به آن سرویکوژنیک می گویند.
 3. افت قند، مخصوصا در افراد دیابتی می تواند باعث سرگیجه شود.
 4. دریازدگی
 5. کمبود آهن
 6. اضطراب، استرس و ترس ناگهانی
 7. مشکلات ناشی از گوش داخلی
 8. بیماری منییر
 9. عوارض ناشی از داروها
 10. کم آبی بدن
 11. گرما زدگی
 12. سکته مغزی
 13. اختلال حواس
 14. افت فشار خون

تست سرگیجه اصفهان

انواع تست سرگیجه در اصفهان

تست سرگیجه در اصفهان، به صورت های گوناگونی انجام می شود. بسیاری از افراد به دنبال مرکزی معتبر هستند که تست سرگیجه را انجام دهند.

تست سرگیجه در اصفهان انواع مختلفی دارد. از انواع این تست ها می توان به تست VNG، VEMP، VHIT، ECOG، آزمون مخچه و در نهایت تست تعادل اشاره کرد. این تست ها از مرسوم ترین و کاربردی ترین تست های سرگیجه به شمار می روند.

تست سرگیجه در اصفهان با دقت بسیار زیادی انجام می شود و نتایج کاربردی به شما ارائه می دهد. تست  VNG یکی از تست هایی است که در مرکز تست سرگیجه در اصفهان انجام می شود. در تست VNG قسمت هایی از مغز و گوش  داخلی را بررسی می کنند.

تست بعدی که در مرکز تست سرگیجه در اصفهان انجام می شود؛ تست ECOG است. این تست معمولا برای مشخص شدن علت سرگیجه به کار می رود. در تست ECOG حلزون گوش و عصب هشت بررسی می شوند.

تست سرگیجه در اصفهان برای سالمندان

تست سرگیجه در اصفهان، برای همه ی گروه های سنی از جمله سالمندان انجام می شود. سالمندان از افرادی هستند که سرگیجه را بارها احساس می کنند. از عوامل سرگیجه در سالمندان می توان به سیستم دهلیزی، آسیب دیدن ستون فقرات، عوارض برخی داروها، استرس و فشار خون اشاره کرد.

تست سرگیجه در اصفهان

عوامل سرگیجه مداوم

تست سرگیجه در اصفهان، همان طور که گفتیم بسیار حرفه ای و دقیق انجام می شود و به شما در فهمیدن علت سرگیجه کمک می کند. بسیاری از افراد به طور مداوم دچار سرگیجه می شوند. این موضوع باعث استرس و نگرانی افراد می شود. سرگیجه های مداوم تحت عوامل مختلفی صورت می گیرند. از این عوامل می توان به کم خونی، میگرن، احتمال سکته مغزی، گرما زدگی، استرس، مصرف مواد مخدر، الکل و … اشاره کرد.

همان طور که می دانیم بخش هایی از گوش داخلی و مغز هستند که به تعادل افراد کمک می کنند. به این بخش ها سیستم دهلیزی می گویند. آسیب سیستم دهلیزی می تواند سبب ایجاد سرگیجه های دهلیزی شود.

تست سرگیجه در اصفهان می تواند به تشخیص و درمان این بیماری کمک کند. از درمان های موثر برای سرگیجه های دهلیزی می توان به افزایش تحرک و استفاده از یکسری داروهای خاص اشاره کرد. از این داروها می توان جنتامایسین و دگزامتازون را نام برد.

۴ دیدگاه

 • سلام خسته نباشید
  حدود دو سال هست که من دچار سرگیجه شده ام به صورتی که بعضی اوقات کنترل خود را از دست می دهم و وسط خیابان یا اداره هم که هستم مجبورم بنشینم تا زمین نخورم البته این مشکل بیشتر صبح ها که از خواب بیدار می شوم بیشتر است پیش هر دکتری که رفتم فایده نداشته با مطالعه متن شما احساس کردم مزاحم شما بشوم شاید شما مشکل من را تشخیص دادید منبه چه صورت می توانم حضوری خدمت شما برسم.

 • با سلام
  احتراما خدمت شما عرض کنم پدرم چند ماهی هست دچار سرگیجه شده دکتر هم رفته فشار خون نداشته به نظر شما چیکار باید بکنم تا علت سرگیجه پدرم مشخص بشه لطفا راهنمایی کنید.

 • درود بر شما
  آقای زندی همانطور که در متن فوق هم اشاره کردیم سرگیجه دلایل و علت های زیادی می تواند داشته باشد که یکی از آنها عفونت گوش میانی می تواند باشد برای بررسی این موضوع می توانید به همراه پدر گرامی با دریافت نوبت قبلی به کلینیک ماهان سمعک مراجعه نمایید تا با معاینه بالینی و در صورت نیاز اقدامات تشخیصی دیگر انجام شود و علت بیماری تشخیص داده شود در این مرکز سرگیجه های دهلیزی هم صورت می پذیرد.

 • سلام وقت شما بخیر
  همانطور که در متن بالا ملاحظه فرمودید سرگیجه علت ها و دلایل زیادی دارد که باید همه آنها مورد بررسی قرار گیرد برای بررسی بهتر نیاز به معاینات بالینی و انجام بعضی آزمایشات می باشد پس خواهشمندیم به شماره تلفن های مندرج در سایت ما تماس بگیرید و یا رزرو نوبت قبلی تشریف بیاورید تا با بررسی جمیع موارد تصمیم صحیح در مورد سرگیجه شما اتخاذ شود و به امید خدا بهترین روش درمان برای شما در نظر گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *