banner website ⋆ ماهان سمعک اصفهان و شنوایی سنجی

حس شنوایی شما یک پیوند حیاتی برای لذت بردن از جهان خواهد بود. حدود هشتصد میلیون نفر در سراسر دنیا به درجاتی از عوارض کم شنوایی مبتلا هستند و حدود نیمی از این افراد نسبت به عوارض کم شنوایی خود آگاهی ندارند. این در حالی است که وجود اختلال در سیستم شنوایی، می تواند وجوه مختلف زندگی فرد اعم از زندگی اجتماعی، اقتصادی و یا عاطفی را تحت تاثیر قرار دهد و حتی فرد را به ورطه گوشه گیری و انزوا یکشاند. از دیگر عوارض کم شنوایی طولانی مدت میتوان به آلزایمر اشاره کرد که از پیامدهای گوشه گیری و دوری از اجتماع است.

در حقیقت بسیاری از افراد مبتلا به عوارض کم شنوایی مشکل خویش را بدون درمان مناسب رها می کنند و در نتیجه کیفیت زندگی آنها آسیب جدی می بیند. درمان عوارض کم شنوایی سبب بازیابی اعتماد به نفس، احساس امنیت، استقلال و بهبود کیفیت زندگی می شود. برای بسیاری از این افراد، سمعک مهمترین و بهترین گزینه ی درمانی می باشد.

افراد مبتلا به کاهش شنوایی برای گفتگو با دیگران و فهم صحبت های آنان نسبت به افراد عادی بیشتر تلاش می کنند در نتیجه به سرعت خسته و ارتباط فعال و موثر برایشان مشکل خواهد شد. در نتیجه این شرایط منجر به انزوای آنها می گردد. افت شنوایی می تواند علل مختلفی داشته باشد. اما در اکثر موارد، کاهش شنوایی قابل جبران خواهد بود.بنا براین اگر شما از عوارض کم شنوایی رنج می برید، می توانید این وضعیت را کنترل کنید و اجازه ندهید که عوارض کم شنوایی مانعی در راه لذت بردن از زندگی شما شود .

1 2 ⋆ ماهان سمعک اصفهان و شنوایی سنجی

۲۰ دلیل برای استفاده از سمعک :

برای استفاده کردن از سمعک دلایل متنوع و زیادی وجود دارد. در ادامه به ۲۰ دلیل اشاره خواهد شد تا اگر عضوی از خانواده و یا دوست شما به عوارض کم شنوایی مبتلا است، او را به استفاده از سمعک تشویق کنید و اگر خود شما دچار عوارض کم شنوایی هستید و تا به حال از سمعک استفاده نکرده اید، بدانید که این غفلت بر زندگی شما و اطرافیانتان تاثیر سوء خواهد گذاشت.

بیشتر مردم جهان از وجود عوارض کم شنوایی در خود بی اطلاع هستند و طبق تازه ترین آمارهای منتشر شده در بریتانیا، حدود ۴ میلیون نفر در این کشور از کم شنوایی خود آگاهی ندارند و حتی بسیاری از این افراد تا ۶۰% افت شنوایی دارند. شاید مهمترین علت این رویداد این باشد که این افراد هیچ گاه فرصتی را برای چک کردن منظم شنوایی خود اختصاص نداده اند و به همین خاطر به مرور زمان به عوارض کم شنوایی خود عادت کرده اند. تشخیص دیرهنگام کم شنوایی مانع از اقدامات مثبت در مراحل اولیه خواهد شد.

شاید فقدان آموزش و اطلاعات و عدم آگاهی از تاثیرات مخرب کم شنوایی علت این رویداد باشد. اما شکی نیست که افراد مبتلا به کم شنوایی به تدریج منزوی خواهند شد، استرس و نا امیدی کم کم به زندگی آن ها نفوذ خواهد کرد و به خانواده و دوستان در اطراف آن ها نیز منتقل خواهد شد.

یکی دیگر از دلایل استفاده نکردن از سمعک قیمت آن و عدم پوشش کامل و مناسب بیمه ها می باشد. با این وجود بایستی به تهیه سمعک به عنوان وسیله ای برای بهبود کیفیت زندگی و سرمایه گذاری در زمینه سلامت نگریست.

برای ایجاد یک نگرش مثبت و آگاهی دادن در مورد عواقب استفاده نکردن از سمعک، ۲۰ دلیل برای استفاده از سمعک ذکر می شود

عوارض کم شنوایی

عبارتند از :

۱- استفاده از سمعک به ارتباط موثرتر با دیگران کمک می کند.

۲- استفاده از سمعک از انزوای افراد کم شنوا جلوگیری می کند.

۳- استفاده از سمعک استرس های ناشی از کم شنوایی را کاهش می دهد.

۴- دریافت دیرهنگام سمعک حصول نتایج موفقیت آمیز را سخت تر می کند.

۵- سمعک باعث می شود که گوش دادن به موسیقی بسیار لذت بخش تر باشد.

۶- امروزه برخی از مدل های سمعک تقریبا از دید دیگران مخفی و بسیار کوچک هستند.

۷- استفاده ی زود هنگام از سمعک، شانس بیشتری را برای موفقیت در جبران کم شنوایی دارد.

۸- سمعک نیاز به دیدن صورت افراد و یا تلاش برای لبخوانی برای درک گفتار را کاهش می دهد.

۹- استفاده از سمعک به دیگران اجازه می دهد که تلویزیون را با شدت صدای راحت تری تماشا کنند.

۱۰- در بسیاری از موارد تحقیقات نشان داده اند که استفاده از سمعک اثرات وزوز گوش را کاهش می دهد.

۱۱- سمعک می تواند کیفیت زندگی یک فرد را بهبود بخشد و به فرد با ارائه شنوایی بهتر اعتماد به نفس می دهد.

۱۲- تقریبا در همه ی موارد، استفاده از سمعک به درک بهتر گفتار در حضور سر و صدای زمینه کمک خواهد کرد.

دلایل استفاده از سمعک :

۱۳- استفاده از سمعک از “محرومیت شنوایی” جلوگیری می کند و مانع از محو حافظه ی اصوات در مغز می شود.

۱۴- فن آوری سمعک ها فوق العاده بهبود یافته است و با تجویز و تنظیم درست، مانند سمعک های قدیمی سوت نمی کشند.

۱۵- استفاده از سمعک تنها برای افراد کم شنوا مزیت ندارد، بلکه استرس و نگرانی اطرافیان آنها را نیز کاهش می دهد.

۱۶- پژوهش ها نشان می دهند که در اکثر موارد، استفاده از سمعک سرعت انحطاط و از دست رفتن شنوایی را کاهش می دهد.

سمعک نامرئی

۱۷- استفاده ی زودهنگام و به موقع از سمعک برای بازسازی صداهایی که قبلا از دست رفت اند فرصت بسیار بهتری را فراهم می آورد.

۱۸- استفاده از سمعک، منجر به کاهش درخواست از دیگران برای تکرار گفته هایشان می شود و خجالت ناشی از آن را نیز کاهش می دهد.

۱۹- امروزه سمعک ها با داشتن فن آوری پیشرفته ی بلوتوث به تلفن، موبایل، تلویزیون، رایانه و دستگاه های پخش موسیقی متصل می شوند و شنیدن را بسیار راحت تر و لذت بخش تر می سازند.

۲۰- تلاش برای شنیدن مکالمه در محیط های پر سر و صدا می تواند بسیار خسته کننده باشد. امروز با تکنولوژی پیشرفته ی موجود در سمعک ها، سر و صدای پس زمینه فیلتر و حذف می شود، در نتیجه شنیدن مکالمه در حضور سر و صدا بسیار راحت تر می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *