تجویز سمعک کودکان و نوزادان

ادیولوژی چیست؟

ادیولوژی یا شنوایی شناسی، شاخه‌ای از علم است که به مطالعه شنوایی، تعادل و اختلالات مربوط به آن‌ها می‌پردازد. ادیولوژیست یا متخصص شنوایی سنجی اصفهان نیز متخصصان ویژه گوش هستند که اختلالات شنوایی، تعادل و سایر سیستم‌های عصبی را شناسایی کرده و آن‌ها را ارزیابی و مدیریت می‌کنند. ادیولوژیست‌ها مبتلایان به کم شنوایی را درمان و به طور پیشگیرانه از آسیب‌های مربوط به آنها جلوگیری می‌کنند.

این افراد با به کارگیری استراتژی‌های مختلف تست (مانند تست‌های شنوایی رفتاری، اندازه‌گیری انتشار گوش و آکوستیک و تست‌های الکتروفیزیولوژیک)، تعیین می‌کنند که آیا فرد بیمار، حساسیت طبیعی به صداها دارد یا خیر. اگر کم شنوایی شناسایی شود، آنها مشخص می‌کنند که کدام بخش از شنوایی (فرکانس‌های بالا، متوسط ​​یا پایین) تحت تأثیر قرار گرفته است، تا چه میزان و چه ضایعه‌ای باعث کم شنوایی شده است (گوش خارجی، گوش میانی، گوش داخلی، عصب شنوایی و یا سیستم عصبی مرکزی).

اگر تشخیص داده شود که کم شنوایی یا ناهنجاری دهلیزی وجود دارد، توصیه‌هایی را برای درمان یا توانبخشی (مانند سمعک، کاشت حلزون، ارجاعات پزشکی مناسب) ارائه می‌دهند. به تعریفی دیگر، ادیولوژیست بهترین فناوری موجود را با علم پزشکی ترکیب می‌کند تا راه حل‌هایی برای اختلالات شنوایی یا تعادل افراد ارائه دهد. این افراد دارای مدرک دکترای شنوایی شناسی از یک دانشگاه معتبر هستند. آنها برای مراقبت از بیماران نوزاد تازه متولد شده تا افراد مسن، آموزش دیده اند.

طیف وسیع سنی شامل بسیاری از مشکلات احتمالی است که آنها باید آن مشکلات را حل کنند. آنها با یک تیم چند رشته‌ای کار می‌کنند تا درمان فردی مناسب را برای بیماران خود ارائه دهند. نتایج آزمایش‌های تشخیصی نیز به ادیولوژیست کمک می‌کند تا اختلالی را که بیمار از آن رنج می‌برد، درک کند تا بتواند درمان اصولی را برای او برنامه‌ریزی کند. اکثر مسائل مربوط به شنوایی با مشاوره توانبخشی شنوایی که شامل استفاده از سمعک است، حل می‌شود. برای ارتباط با بهترین دکتر شنوایی سنجی اصفهان با شماره های درج شده در پاورقی سایت تماس حاصل فرمایید.

متخصص شنوایی سنجی اصفهان

ادیولوژیست و درمان مشکلات شنوایی :

متخصص شنوایی سنجی اصفهان ( ادیولوژیست )، در زمینه تشخیص و درمان مشکلات شنوایی یا تعادلی تخصص دارد. او از ابزار و روش های مختلفی از جمله سمعک، وسایل کمک ارتباطی، پیشنهاد جراحی کاشت حلزون توسط بهترین پزشک شنوایی سنجی اصفهان و … برای درمان استفاده می کند. دادن آموزش به خانواده ها و خود فرد دارای مشکل شنوایی، طراحی و اجرای برنامه های حفاظت شنوایی برای کارخانه ها و مراکز صنعتی، اجرای برنامه های غربالگری نوزادان و دانش آموزان، طراحی و ساخت ابزار و تجهیزات محافظ گوش از دیگر کارهایی است که متخصص شنوایی سنجی اصفهان در آنها نقش فعال دارد.

گوش‌های ما نقش مهمی در نحوه ارتباط ما با اطرافیانمان ایفا می‌کنند. آنها مسئول شنوایی و حس تعادل ما هستند. هنگامی که گوش‌های شما به درستی کار نکنند، مجموعه‌ای از علائم ناخوشایند را تجربه خواهید کرد، از جمله کاهش شنوایی، زوال شناختی، مشکلات تعادل و تاخیر در پردازش گفتار. گوش یک اندام حسی حساس و پیچیده است. پس، بیماری‌های گوش می‌توانند عواقب گسترده‌ای داشته باشند و افرادی که دچار آنها می‌شوند را بسیار آسیب پدیر کنند.

بیماری‌ های مزمن گوش، دردناک هستند و اغلب باعث کاهش شنوایی می‌ شوند. شایع‌ ترین بیماری‌ های گوش عبارت است از: گوش شناگر، عفونت‌ های گوش میانی، گوش های مسدود شده، مریضی منیر، اتواسکلروز و تغییرات در فشار گوش است. در صورت بروز هر یک از این بیماری‌ ها باید سریعاً به افراد متخصص مراجعه کرد و نسبت به درمان آنها اقدام نمود.

بهترین پزشک شنوایی سنجی اصفهان باید صبور بوده و رفتاری دلسوزانه توام با مهربانی با بیماران داشته باشد. او در کار خود با متخصصانی از جمله روانشناس، متخصص گوش و حلق و بینی، متخصص مغز و اعصاب، متخصص اطفال و گفتار درمانگر ارتباط نزدیک دارد. ساعت کاری شنوایی سنج یا ادیولوژیست معمولا به صورت تمام وقت است. اگر مستقل بوده و برای خود کار کند، تعیین ساعت کاری بر عهده خود او می باشد. در ادامه اطلاعات کاملی در مورد وظایف، دانش و مهارت مورد نیاز، تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل، بازار کار و فرصت های شغلی و میزان درآمد شنوایی شناس ارائه می شود.

وظایف بهترین دکتر شنوایی سنجی اصفهان چیست ؟

تشخیص اختلال و مشکلات شنوایی در افراد با کمک دستگاه ها و تست های مختلف. تهیه گزارشات لازم برای پزشک معالج فرد در خصوص نوع تشخیص انجام شده. دادن آموزش و مشاوره لازم به بیمار و خانواده او. قالب گیری و ساخت قالب گوش و سمعک . انجام برنامه‌های غربالگری شنوایی نوزادان، خردسالان و کودکان در سنین مدرسه . پیشگیری از آسیب شنوایی، حفاظت شنوایی، برنامه ریزی و انجام غربالگری در جمعیت هایی نظیر مراکز کارگاهی، نظامی، اردوگاهها و … و ارائه مشاوره شنوایی‌شناسی در این حوزه .

اجرای برنامه‌های توانبخشی شنوایی شامل گفتارخوانی، رشد مهارت‌های شنیداری (تربیت شنوایی) و رشد زبان و ارائه مشاوره ادیولوژیست در این بخش. تعیین، تجویز، کاربرد و تنظیم تجهیزات صوتی مناسب و روش‌های بهبود کیفیت صدا در محیط‌های آموزشی افراد مبتلا به اختلالات شنوایی و کم شنوایی . نظارت و پیگیری اجرای صحیح روش‌های برقراری ارتباط بین کم شنوایان با مربیان و سایرین (مثلا نحوه برخورد با دانش آموز کم شنوا در کلاس معمولی).

مهارت و دانش مورد نیاز ادیولوژیست :

  • دقت و توجه به جزئیات
  • مهارت های ارتباطی خوب
  • رفتار دلسوزانه و حرفه ای با بیماران
  • مهارت خوب در سازماندهی
  • مهارت انجام کار تیمی
  • توان آموزش و مشاوره خوب
  • توانایی ایجاد انگیزه در بیماران برای دنبال کردن برنامه توانبخشی
  • حفظ آرامش و داشتن برخوردی مناسب در شرایط بحرانی و پیچیده
  • رازداری
  • تسلط به زبان انگلیسی (به دلیل نوپا بودن این رشته در ایران بیشتر کتابها انگلیسی می باشد)
بهترین دکتر شنوایی سنجی اصفهان

ادیولوژی و فناوری

رشته شنوایی شناسی از بدو پیدایش به نوع فناوری در دسترس وابسته بوده است. اندازه‌گیری کم شنوایی و توانبخشی با سمعک، همه به ابزارهای مبتنی بر فناوری نیاز دارند. در طول چند دهه گذشته، هم فناوری موجود بهبود یافته و هم راه حل‌هایی که توسط بهترین پزشک شنوایی سنجی اصفهان ارائه می‌شود.

ابزارهای جدید تست کم شنوایی را آسان‌تر و دقیق‌تر می‌کنند. آنها اجازه غربالگری برای کاهش شنوایی در نوزادان تازه متولد شده را اجازه می‌دهند. این امر درمان کم شنوایی در اوایل دوران نوزادی و نصب سمعک را در عرض چند هفته پس از تولد کودک را امکان پذیر می‌کند.

ویژگی‌های ادیولوژیست

شنوایی شناسان در مدیریت سلامت شنوایی، به ویژه برای کسانی که کم شنوا تشخیص داده شده‌اند، نقش اساسی دارند. مهم است که مطمئن شوید بهترین دکتر شنوایی سنجی اصفهان را پیدا کرده‌اید دارای ویژگیهای برتر در این زمینه باشد که از جمله آنها عبارت است از:

۱- مهارتهای ارتباطی عالی

به عنوان یک بیمار، شما به متخصص شنوایی سنجی اصفهان نیاز دارید که بتواند تمام اطلاعات مربوطه را به وضوح و به گونه‌ای که درک شما را عمیق‌تر کند، به شما انتقال دهد. یک شنوایی شناس خوب همیشه تلاش می‌کند که اطلاعات را به گونه‌ای ارائه دهد که نگرانی و خیال شما را راحت کند. پس شما دقیقاً می‌دانید که چه اتفاقی می‌افتد و در مورد سلامت شنوایی خود چه انتظاری دارید. همچنین باید احساس کنید که پزشک شما خوشحال می‌شود که در صورت نیاز به وضوح بیشتر، سؤالاتی بپرسید و هر بار پاسخ مفیدی را ارائه دهد.

۲- توانایی حل مسئله

همه مواردی که یک شنوایی‌شناس ارائه می‌دهد از کتاب درسی نیستند. همیشه عنصری از ذهنیت در هر فردی وجود دارد. به همین دلیل، شنوایی‌شناسان باید بتوانند در مورد مدیریت درمان، با تمایل به حل مشکلات و یافتن راه حلی که برای هر فرد خاص صادق است، خارج از چارچوب فکر کنند.

۳- دلسوزی

هنگامی که با یک مشکل سلامتی مانند کم شنوایی برخورد می‌کنید، یک متخصص پزشکی دلسوز می‌تواند تفاوت‌ها را ایجاد کند. شما باید بتوانید احساس کنید که می‌توانید با شنوایی‌ شناس خود باز و صادق باشید و آنها به هر گونه نگرانی یا سوالی که دارید گوش داده و پاسخ می‌دهند. با داشتن یک شنوایی‌شناس دلسوز، هنگام ادامه درمان و نظارت بر سلامت شنوایی خود، حمایت، تشویق و کمکهای مورد نیاز را دریافت خواهید کرد.

۴- تجربه

در حالی که بدون شک بسیاری از ادیولوژیست ‌های تازه احراز صلاحیت شده وجود دارند که واقعاً در کار خود عالی هستند، وقتی صحبت از متخصصان پزشکی می‌شود، تجربه بسیار زیاد موثر است. متخصص شنوایی سنجی اصفهان که در طی چندین سال با بسیاری از بیماران کار کرده است، می‌تواند از تخصص و تجربه‌ای که به دست آورده است برای کمک به درمان شما استفاده کند و متعاقباً استاندارد فوق العاده‌ای از مراقبت را به شما ارائه دهد.

8689652525 ⋆ ماهان سمعک اصفهان و شنوایی سنجی

۵- مدیریت زمان خوب

متخصص شنوایی سنجی خوب ارزش زمان بیمار خود را می‌دانند، به این معنی که آنها برنامه‌ریزی خوب و مدیریت زمان را در اولویت کار خود قرار می‌دهند. به عنوان یک بیمار، شنوایی‌شناس با مدیریت زمان خوب بسیار ارزشمند است. می‌توانید مطمئن باشید که قرار ملاقات شما دقیقاً همانطور که انتظار می رود شروع می‌شود، بنابراین می‌توانید بقیه روز را مطابق با آن ترتیب دهید.

سخن پایانی

هنگام جستجوی یک ادیولوژیست جدید، موارد زیادی وجود دارد که باید به صورت عملی در نظر گرفت. نزدیکی کلینیک آنها به خانه شما، زمان ویزیت در دسترس آنها، و غیره و غیره. با این حال، ویژگی‌هایی که متخصص شنوایی سنجی ارائه می‌دهد، مهم‌ترین فاکتور است. شنوایی‌شناس که تمام ویژگی‌های ذکر شده در بالا را دارد، مطمئناً می‌تواند مراقبت و کیفیت خدمات برجسته‌ای را به شما ارائه دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *