کاشت حلزون گوش کودکان

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی از اختصاص یک میلیارد تومان برای کاشت حلزون گوش کودکان در سال جاری خبر داد.

یحیی سخنگویی در گفت و گو با پانا، با اعلام این خبر اظهار داشت:

خوشبختانه ردیف اعتباری برای کاشت حلزون گوش کودکان برای یک هزار و ۵۰۰ کودک ناشنوا در سال جاری اختصاص پیدا کرد. معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی ادامه داد: سعی ما بر این است که به محض تامین اعتبار، کودکان در انتظار نوبت را پاسخگو باشیم و بتوانیم پشت نوبتیهای کاشت حلزون را به صفر برسانیم.

در واقع تلاش ما بر این است که فاصله زمانی نوبت بیماران را کاهش دهیم. وی ابراز امیدواری کرد که اعتبار در نظر گرفته شده برای کاشت حلزون گوش کودکان ناشنوای تحت پوشش سازمان بهزیستی بزودی در اختیار استان ها قرار بگیرد. به گزارش پانا، حلزون شنوایی فقط برای اشخاصی طراحی شده است که از سمعک نتیجه خوبی نمی گیرند یا دچار ناشنوایی مادر زادی می باشند و این دستگاه الکترونیک،بخشی از شنوایی را به اشخاص ناشنوا بازمی گرداند.

برای آگاهی از علل کم شنوایی نوزادی اینجا کلیک کنید.

دستگاه حلزون، یک دستگاه الکترونیک است که بخشی از شنوایی را به اشخاص ناشنوا بر میگرداند. این دستگاه با عمل جراحی در گوش داخلی کار گذاشته می گردد و توسط دستگاهی که در خارج از گوش قرار می گیرد فعال میگردد. بر خلاف سمعک، این دستگاه صدا را بلندتر و آشکار تر نمی کند.‌ دستگاه حلزون شنوایی به طور مستقیم عصب شنوایی را تحریک می کند و به اشخاصی که ناشنوایی شدیدی دارند اجازه می دهد که اصوات را دریافت کنند.

این دستگاه بدون استفاده از سلول های مویی آسیب دیده، صحبت ها و صداهای محیطی را به سیگنال های الکتریکی تبدیل کرده و این امواج را به عصب شنوایی می فرستد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *