031-32683368 

اولین گامهای پیدایش برند سمعک فوناک ، با تاسیس کمپانی elektroakustikr fur AG در سال ۱۹۴۷ در کشور سوییس برداشته شد .سپس در سال ۱۹۶۵ به نام phonak AG تغییر یافت . هم اکنون در میان متخصیص علم شنوایی نامی شناخته شده است .

سمعک فوناک در طول سالیان طولانی فعالیت خود ، همواره به نیازهای خاص افراد کم شنوا حساس بوده و با بهره مندی از حضوردانشمندان تراز اول دنیا در لابراتوارهای تحقیقاتی خود موفق به ارائه محصولات منحصر به فرد و پر طرفدار در هر دوره شده است . سمعک فوناک در سال ۲۰۰۷ همزمان با ارائه نسل سوم سمعکهای دیجیتال ، جهت نشان دادن اهمیتی که برای کیفیت زندگی استفاده کنندگان از سمعک های این کمپانی قائل است ، شعار **  زندگی جاریست  ** را مطرح کرد .

سمعک فوناک(phonak)

سمعک دیجیتال فوناک

اولین گام ها به سمت پردازش دیجیتال اصوات در دهه ۶۰ میلادی برداشته شده است و تا جایی پیش رفت که در سالهای اخیر استفاده از ترکیبات دیجیتال در طراحی سمعک  جز استاندارد سمعکی شده است . ادامه تحقیقات و مطالعات در صنعت شنوایی و سمعک ، منجر به ارائه نسل دوم سمعکهای دیجیتال در سال ۲۰۰۴ شد . سمعک هایی که در اصطلاح به نام سمعک هوشمند ساخته شده اند و از عملکردهای اتوماتیک و تطبیقی برخوردارند . پایه پردازشی این نسل از سمعک در کمپانی فوناک به نام Digital Bionic شناخته می شود . با افزایش دانش از نیازهای افراد کم شنوا و ورد به دنیای مدرن ارتباطات و توسعه صنعت میکروالکترونیک ، نسل سوم سمعک دیجیتال فوناک معرفی شدند .

ساختار سمعک دیجیتال فوناک

این نوع سمعک ، با برخورداری از تعداد سه چیپ و شش  پردازشگر و الگوریتم پردازشی پیشرفته ، نه تنها تطبیق پذیری بسیار بالایی با محیط های صوتی دارند ، بلکه امکان بهره گیری از دنیای ارتباطات بی سیم و بلوتوثی را برای افراد کم شنوا که از انواع سمعک استفاده می کنند ، فراهم نموده اند تا بتوانند درجریان زندگی مدرن امروز از ابزار های ارتباطی و سرگرمی گوناگون نیز استفاده نمایند .

سمعک فوناک(phonak)